לטפל בי | מטפלים - העולם המופלא של הרפואה - ספר מאת ערה חיטין

מאת: עֶרה חיטין

ספר העולם המופלא של הרפואה

054-4570299

phone4, phone, contact, telephone, support, call

עֶרה חיטין

לפרטים והזמנת הספר

• האם ילדכם שואל – איך החיידק או הנגיף מצליחים לחדור לגופי?
• איך עולה החום בגופנו, וכיצד פועל מדחום?
• איך פועל הלב בגופנו, ומהו מכשיר הסטתוסקופ?
• איך פועלת מכונת הצילום במכון הדימות? 
• מה תפקידו של הג'ל בפעולת האולטרסאונד?

לא הרבה אנשים שואלים את עצמם שאלות אלה. לכן כמרכזת פדגוגית במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל כתבתי את הספר ה"עולם המופלא של הרפואה", מדריך רפואי מרתק לילדים, להורים, מטפלים, גני ילדים, בתי ספר, לכו...לם ואני גאה להציג אותו בפניכם.

הספר מקרב את העולם העלום של הרפואה מחיי היום יום לעולמם של הילדים, הנוער והמשפחה. לא עוד על גוף האדם ומערכותיו, תזונה נכונה ופעילות גופנית, אלא חיבור בין נושאים מדעיים רפואיים, לבין פעולתם של המכשירים הרפואיים, הבודקים את גוף האדם במציאות חיינו. בכך ייחודו של הספר "עולם המופלא של הרפואה" המתאים לכל המשפחה בחיי היומיום ולכל אירוע אחר. (בספר 200 עמודים, הוא מלווה בקישורי אינטרנט וישנה אפשרות לרכוש אותו כספר דיגיטלי).

 

ספר חובה בכל בית, גן ובית ספר ולספריות !
מתאים כמתנת חג לעובדי חברות וארגונים

העולם המופלא של הרפואה

שמי ערה חיטין הייתי מנהלת פדגוגית במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל, ועבדתי במשך שנים רבות עם ילדים מאושפזים. זכיתי באות הוקרה על עבודתי. אני מרפאה באומנויות, ומנחה קבוצות הורים. ספרי הראשון - אלה שואלת וד"ר קסם עונה בענייני רפואה ובריאות, ראה אור ב 1995.

הגעתי למסקנה, שכדי להקל על סבלם של אותם ילדים מאושפזים, במצב לחץ, משבר וחוסר וודאות חשוב לאפשר לילד הבריא להיפגש עם הנושא-קידום לבריאות באמצעות הקניית ידע ברפואה ובריאות במציאות היומיומית בה אנו חיים. וכמו שרוג'רס מציין, "להפוך את הבלתי מוכר למוכר, את הבלתי נודע לנודע, ואת האימתני לפחות מפחיד".

פרוייקט זה מבוסס עפ"י התיאורייה ההומניסטית הוליסטית הבנויה על שלשה רבדים: 
ברמה הקוגניטיבית – מידע והיכרות עם תכנים חדשים.
ברמה הרגשית – התנסות חוויתית על בסיס התיאוריה.
ברמה ההתנהגותית – שינוי אישי בד בבד עם כלים ליישום במשפחה.

מנקודת מבט זו נכתב הספר: "העולם המופלא של הרפואה", מדריך רפואי מרתק לילדים, הורים, מחנכים, מטפלים ומנחים. הערך המוסף של הספר הוא בזה, שבנוסף לנושאים המטופלים בתוכניות רבות ואחרות, אני יוצקת תכנים חדשים, מזווית הסתכלות שונה למערך החינוכי בנושא אוריינות רפואית בריאותית. 

לכן, התכנים בספר בנויים על מציאות החיים ולקוחים מתוכה. 
הספר מפגיש את הילד, ההורה, המחנך, המנחה והמטפל עם אוריינות רפואית, באמצעות היכרות עם עולם הרפואה והבריאות.
 
אני ממליצה שנושא זה ישתלב בפרויקטים שונים בגני הילדים, בתי הספר ובקבוצות הנחייה להורים, בשיתוף פעולה עם המשפחה והקהילה.

בדרך זו התוכנית מאפשרת ללמוד עובדות, להתבונן, להבין, להרגיש ובכך ליצור ערך עצמי, דימוי עצמי חיובי, שליטה בעולם הפנימי ושליטה בעולם הסובב אותנו, מתוך בחירה.
לכבוד ערה חיטין
שלום רב.
קראתי בהתרגשות את הספר שכתבת: "העולם המופלא של הרפואה", שהוא באמת מדריך מרתק גם לילדים וגם להורים. הספר שכתבת, גם בגלל התוכן וגם בגלל הצורה שבה הוא נכתב הוא ספר מקורי וייחודי ואינו דומה לאף ספר רפואה שבו נתקלתי כל חיי. אני עצמי שמעתי הרצאות רבות בכל העולם, ערכתי והצגתי עשרות רבות של מצגות בנושא רפואה כתבתי 2 ספרים בנושא רפואה ערכתי דיסק הדרכה ובהמשך סרט הדרכה על אסתמה באינטרנט. כמי שהתמודד עם הבעיה איך להציג את נושאי הרפואה בצורה שגם תהיה מעניינת וגם קלה להבנה הצלחת להגיע לתוצאה יוצאת מן הכלל. הספר מעביר חומר רפואי מסובך מאד בצורה פשוטה וברורה אך יחד עם זאת מדויקת מאד.

אני זוכר כמה פעמים שהחלק בו אני השתתפתי (הסטטוסקופ בשירות הריאות) עבר תיקונים ושיפורים עד שגם את וגם אני הסכמנו על הנוסח הסופי של התוכן. אני בטוח שבצורה דומה וקפדנית נכתב כל פרק ופרק. הספר בנוי בצורה של שאלות ותשובות :מה? איך? ומדוע? ולכן הוא מסקרן ומדרבן את הקורא להמשיך לקרוא עוד ועוד, ותוך כדי קריאה ללמוד דברים שעליהם הוא אולי שמע אך עד אותו יום לא לגמרי הבין.

עקבתי אחריך, ערה, במשך שנות הכנת הספר והתרשמתי כל הזמן מההתלהבות , המסירות, ההתמדה והרצון להתגבר על כל הקשים בעקבתם  הצלחת להביא לעולם ספר מיוחד במינו שיתרום תרומה חשובה לכל מי שיקרא אותו.

אני מאחל לך הצלחה ומאחל לכמה שיותר ילדים והורים לקרוא וליהנות מהספר שכתבת.
בהערכה רבה
פרופ' בנימין וולוביץ
 

הערכה מפרופ' בנימין וולביץ, רופא ילדים, בעבר רופא בכיר בשניידר