לטפל בי | מטפלים - התכנית התלת שנתית להכשרת מטפלים בעזרת בעלי חיים - מכון מגיד מבית האוניברסיטה העברית
בשנים האחרונות גדלה המודעות לחשיבות של טיפול בעזרת בעלי חיים בקרב אוכלוסיות שונות. הסיוע והמעורבות של בעלי חיים בתהליכים טיפוליים שיקומיים מתגלה כמועיל להתגברות על קשיים תקשורתיים, רגשיים, מוטוריים אצל המטופלים. 

בית הספר להתערבויות טיפוליות בעזרת  בעלי חיים של מכון מגיד, הינו המוביל בארץ  בתחום זה ובעל הכרה בין לאומית. הדגש בבית הספר הינו על המימד הטיפולי. בית הספר פועל בשיתוף פעולה עם בית הספר לרפואה וטרינרית של האוניברסיטה העברית בירושלים.

בבית הספר סגל המרצים נמנים אנשי מקצוע מומחים ובכירים מהדיסציפלינות: פסיכולוגיה, פסיכותרפיה, עובדה סוציאלית, פסיכיאטריה, רפואה וטרינרית, ומטפלים בכירים בעזרת בעלי חיים.

ד"ר יוני יהודה מנהל בית הספר להתערבויות טיפוליות בעזרת בעלי חיים, הינו מחלוצי התחום בארץ ובעולם, מפתח מודל – "משולשים טיפוליים- תהליכים פסיכותרפויטים בעזרת בעלי חיים" מודל הנלמד בתכנית טיפול בעזרת בעלי חיים.


לקבלת פרטים והרשמה
לתכנית הלימודים

ההרשמה בעיצומה לשנת הלימודים 2019-2020

התכנית התלת שנתית להכשרת מטפלים בעזרת בעלי חיים

על תכנית הלימודים

טיפול בעזרת בעלי חיים הינו שיטת טיפול המסתייע בבעלי חיים במטרה לשפר את תפקודם הפיזי, חברתי, רגשי וקוגניטיבי של המטופלים. השיטה הטיפולית מיועדת לילדים, מתבגרים מבוגרים וקשישים. 

מטרת התכנית הקניית כלים וידע תאורטי ומעשי, המאפשרים הבנה ויישום של תהליכים טיפוליים בקרב האוכלוסיות השונות  (ילדים, מתבגרים, מבוגרים וקשישים).

תנאי הקבלה בעלי תואר ראשון ממוסד אקדמי המוכר ע״י המל״ג בארץ או בחו״ל.
למי שאין תואר ראשון ניתנת האפשרות ללמוד בתכנית בשלוחת בית ברל, תוך שילוב לימודי תואר ראשון בכל מוסד אקדמי המוכר ע”י המל”ג.

משך הלימודים 3 שנים, בהיקף של כ-1600 שעות אקדמיות מתוכם 500 שעות עבודה מעשית.

תעודה למסיימים תינתן תעודה בוגר התכנית לטיפול בעזרת בעלי חיים מטעם - מכון מגיד מיסודה
של האוניברסיטה העברית בירושלים, בשיתוף בית הספר לרפואה וטרינרית של האוניברסיטה העברית בירושלים, ובהכרת ארגון ה- ISAAT  וכן .IAHAIO 

לקבלת פרטים והרשמה
לתכנית הלימודים