לטפל בי | מטפלים - ד"ר רונן מנדי - כירופרקט

ד"ר רונן מנדי

כירופרקט

ד"ר רונן מנדי, כירופרקט מ-1998
דוקטורט בכירופרקטיקה מאוניברסיטת פרקר, בדאלאס, טקסס, ארצות הברית.

נציג ישראל באגודה הבינלאומית לאירגונים כירופרקטיים
נשיא האגודה הישראלית לכירופרקטיקה 2011-2014
עבד ביחידה לשיכוך כאב בבית חולים רמב"ם 1998-2006
כירופרקט השנה הבינלאומי ב-2001 וב-2003
איך הגעתי לכירופרקטיקה?
הגעתי לכירופרקטיקה אחרי שמעט לפני בר המצווה שלי, הייתי ברכב שעבר תאונה קשה. היו לי בעיות ריכוז של העייניים, היה לי כאב ראש נוראי, היו לי כאבי תופת בגב, ומדי מספר ימים נפלתי מהרגלים.

הרופאים צפו שאהיה נכה תוך מספר חודשים, ואמרו שהבעייה שלי כל כך חמורה שאין מה לעשות. ניתוח במקרה שלי, לא יעזור והמצב יחמיר עם הזמן. חוות דעת נוספות אישרו וחיזקו את המסקנות האלו. רופא של ביטוח לאומי, רצה לתת לי אחוזי נכות.

בגיל 14 היגעתי מיואש לכירופרקט, כבר אחרי הטיפול הראשון עבר לי כאב הראש, ובהמשך הרגשתי איך חוזרים לי הכוח והשליטה ברגלים. הרגשתי איך הכירופרקט הפעיל לי את הבריאות, והפך אותי מחולה ונכה לבריא. ובגיל 17 שיחקתי רוגבי באס"א רמת השרון.
 
טיפול כירופרקטי באוטיזם
שנה אחרי שנולדו זוג התאומים הראשון של אישתי רחל ושלי, גילינו שבני מתן סובל מאוטיזם. הייתי מאוד מתוסכל. ניסינו לטפל בו בכל דרך, מאוד תיסכל אותי שלא הבנו ממה נובעת הבעיה. כשהוא היה בן 6, גיליתי כירופרקט בקנדה, שהתמחה בטיפול בילדים אוטיסטים ובפגיעות מוח.

אז פניתי אליו ועשיתי אצלו את ההתמחות הזו. כשמתן היה בן 9, הוא עדיין לא דיבר, בקושי יצר קשר עין והוא היה "בורח" מהבית כל מספר שבועות. אז גם סיימתי את ההתמחות והתחלתי לטפל בו. היום מתן יוצר קשר עין, הוא מדבר והוא כבר לא ברח מהבית, אפילו פעם אחת ב-9 השנים שעברו מאז.
 
במהלך השנים האלו טיפלתי ביותר מ-100 ילדים ומבוגרים על הרצף האוטיסטי עם הצלחות פחות ויותר גדולות.
חלק גדול מהם התחילו ליצור קשר עין, חלק גדול גם התחילו לדבר, חלק גדול מהם נעשו יותר רגועים.
חלק גדול הפסיקו לדפוק את הראש בקיר או בריצפה.
חלק גדול מתקשרים טוב יותר.
 
כבר מאז הסטאז' בכירופרקטיקה מגיעים אלי מיקרים מסובכים של אנשים עם מחלות ובעיות תפקוד קשות יותר ופחות. במהלך 19+ שנות הניסיון שלי (מאז 1998), הבנתי שמחלות מתפתחות כתוצאה מלחצים שמצטברים בין החוליות בעמוד השידרה. לחצים מצטברים אלו פוגעים בתנועתיות של החוליות ומפריעים לתנועת ולתפקודי הגוף. לחצים מצטברים אלו מכונים על ידי כירופרקטורים 'תת תזוזות חולייתיות'.

מחקר של ד''ר היידי האביק בניו-זילנד, מצא שטיפול כירופרקטי - שמניע את החוליות הגב, משפר את תפקודי המוח.
ניסיון של 19 שנים בכירופרקטיקה, וטיפול באנשים חולים מאוד וסובלים, כמו גם באנשים בריאים, הראה לי: טיפול כירופרקטי שמניע את החוליות בעמוד השידרה, משחרר לחצים מהגב, ומפעיל את הבריאות של אנשים חולים, ומחזק את הבריאות של אנשים בריאים.ושל משפחות. 
ד"ר רונן מנדי - כירופרקט

כירופרקט

ד"ר רונן מנדי - כירופרקט