לטפל בי | מטפלים - אלי אלפי - רפואה סינית
אלי אלפי - רפואה סינית

לפנייה ישירה לאלי:

רפואה סינית

אלי אלפי

אלי אלפי

phone4, phone, contact, telephone, support, call

050-8090562

דיקור סיני או אקופונקטורה, שיטת טיפול ברפואה סינית
דיקור סיני או אקופונקטורה היא שיטת הטיפול  המתייחסת  לערוצי האנרגיה בגוף האדם, בהם זורם הצ'י (אנרגיית החיים).שיטת דיקור סיני הינה שיטה בטוחה לשימוש ללא תופעות לוואי, ויעילה למקרים של כאבי גב כרוניים ואקוטים, כאבי צוואר,כאבי ראש, בעיות עיכול ונשימה והתקררויות.

דיקור סיני נעשה עם מחטים דקות ועדינות, בנקודות מסויימות בעלות השפעה חזקה על הגוף בכל מיני צורות. נקודות דיקור סיני הן פרי נסיון קליני אשר נאסף במשך  אלפי שנים. נקודות דיקור סיני ממוקמות על ערוצי אנרגיה אשר נקראים מרידיאנים בהן זורם צ'י (אנרגית החיים). לכל איבר בגופנו יש את המרידיאן שלו, עם התכונות היחודיות לו.

רפואה סינית רואה בכאב תוצאה של חסימת הזרימה התקינה במרידיאנים. חסימה של  צ'י  תיצור כאב שיופיע באיזור החסימה. הסיבות לכאב יכולות לנבוע ממקורות שונים כמו חשיפה לקור, טראומה, תזונה לא נכונה ועוד. שחרור החסימה ע"י דיקור סיני מעלים את הכאב ובכך נפתרת הבעיה המקומית ואז פונים בהמשך הטיפול לשחרור הבעיה המערכתית.ישנה חשיבות רבה להתמודדות עם גורם המחלה או הכאב.
 

רפואה סינית

באר שבע והסביבה 
   (עומר, מיתר, להבים)

050-8090562 - אלי אלפי

אלי אלפי רפואה סינית

דיקור סיני - אקופונטורה

תפקיד המחטים במהלך דיקור סיני הוא ליצור זרימה אנרגטית בגופו של המטופל על מנת להניע חסימות, לכן בהחדרת המחטים , המטופל מרגיש תחושות אנרגטיות עדינות של זרימה, נמלול, חום ולאחר מכן שלווה עמוקה.

החדרת המחטים במהלך טיפול של דיקור סיני אינה כואבת למעט תחושת דקירה קלה ברגע הראשון, ואם בטיפול דיקור סיני המטפל מיומן וגם תחושה זו הופכת זניחה. המחטים נשארות כ-20 דקות בגופו של המטופל, אך השפעתן האנרגטית ממשיכה זמן רב לאחר הוצאתן. בגוף קיימות למעלה מ-350 נקודות ומיומנות המטפל במהלך דיקור סיני היא לבחור את צרוף הנקודות המתאים לאדם הספציפי בזמן הנתון.

דיקור סיני יעיל מאוד לטיפול בבעיות שלד-שריר, כגון : דורבן, כאבי גב , כאבי צוואר, כתף קפואה, כאבי גב תחתון, תסמונת התעלה הקרפלית, כאבי ראש או מיגרנה, כאבי ברכיים ועוד.

במידה וישנו קושי להתנייד אוכל להעביר טיפול דיקור סיני בבית המטופל. בבאר שבע, עומר, מיתר ולהבים.
שיאצו:
שיאצו הוא טיפול המורכב מלחיצות לאורך המרידאנים, מתיחות עדינות וסיבובי מפרקים. טיפול  שיאצו יעיל מאוד לבעיות שלד ושרירים.

שיאצו (הפיזיותרפיה היפנית)

שיאצו, אמנם אינה שיטת טיפול של רפואה סינית אך מובנת באופן ישיר על תורת המרידאנים וה- Yin Yang. שיאצו, הינה טכניקת מגע הגורמת להמרצת אנרגיה ודם לאזור הבעייתי ובכך מחישה את קצב ההחלמה. שיטת שיאצו פותחה ביפן לפני מאות שנים, ופירוש המילה שיאצו הוא לחץ אצבע (שיאצו: שי = אצבע, אצו = לחץ).

שיאצו הינה שיטת טיפול בתחום רפואה משלימה המתבססת על עקרונות רפואה סינית כ: דיקור סיני (אקופונקטורה) וטווינה, ההנחה המרכזית של שיטת שיאצו היא קיומם של ערוצי אנרגייה בגוף האדם  הנקראים מרידיאנים, על פי שיטת שיאצו מחלה נובעת מחוסר איזון היוצר חסימה בערוץ האנרגייה (מרידיאן). הגישה של שיטת שיאצו היא של חיבור בין גוף ונפש.

מטפל שיאצו משתמש בטכניקות שונות לאורך המרידיאנים (ערוצי אנרגיה), נקודות דיקור והאזורים הרלוונטיים בגופו של המטופל, בשילוב של לחיצות, מתיחות, הנעות מפרקים ורוטציות שתפקידן להגדיל את טווחי התנועה של המפרקים.
טכניקת טיפול שיאצו, חשובה מאד, על המטפל  שיאצו להתאים את עצמו למטופל ולדעת להפעיל בצורה מדודה ואפקטיבית את עוצמת הטיפול. שיאצו היא כלי טיפולי ראשון במעלה לכאבים ובעיות אורטופדיות, כגון: צוואר תפוס, כתף קפואה, כאבי גב, כאבי גב תחתון , כאבי גב בהריון , פריצת דיסק, סכיאטיקה, מרפק טניס, פגיעה במפרק הברך ועוד.

טיפול שיאצו נעשה בבגדים מלאים ולכן יש להגיע לטיפול שיאצו עם בגדים נוחים אשר מאפשרים להזיז את הגפיים בקלות, בעיקר בזמן מתיחות.
ניתן לקבל טיפולי שיאצו בבית,באזור הנגב- באר שבע,עומר,מיתר ולהבים.